5 krótkometrażowych animacji, które sprawią, że polubisz ten gatunek! #2 [+ ROZDANIE BILETÓW NA ETIUDA&ANIMA]

Za moment startuje 26. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima (19-24.11), gdzie czekać na nas będą: projekcje filmów etiud i animacji (krótkometrażowych i pełnometrażowych), interaktywne spotkania z twórcami oraz imprezy towarzyszące.

Co roku z ogromną przyjemnością przybiegam na festiwal i zachwycam się świetnymi animacjami – zawsze znajdę jakieś perełki, o których nie miałam pojęcia, albo zapoznam się z dorobkiem twórców, którzy do tej pory nie byli mi znani. Często również spotykam kogoś, kto mnie zainspiruje i utwierdzi w fakcie, że: „chcieć, to móc”.

Krótkometrażowa animacja to nieliczny gatunek, gdzie jest się niezależnym twórcą, od którego praktycznie wszystko zależy, a tylko brak kreatywności może stanąć na drodze w osiągnięciu czegoś dobrego i interesującego. Reszta to rzemiosło, ciężka praca i wytrwałość. Często za tym kilkuminutowym dziełem stoi jedna osoba (!) lub malutki zespół ludzi, dla których był to projekt, który potrafił trwać nawet i kilka lat.

Cieszę się, że krótkometrażowe animacje zyskują na popularności, a co za tym idzie są coraz łatwiej dostępne poza obiegiem festiwalowym, bo autorzy zasługują na to, aby ich filmy były bardziej zauważalne i docierały do potencjalnych widzów. Jest o czym rozmawiać i co podziwiać.

Poniżej wybrane przeze mnie pięć animacji, które wpisują się w to, co wyżej napisałam. Kreatywne, mądre i zabawne, wykonane różną techniką. Wszystkie je łączy ogromna pasja i profesjonalizm. ❤


KONKURS ETIUDA&ANIMA

Jeżeli macie ochotę wybrać się na festiwal 26. Etiuda&Anima i nie macie jeszcze biletów, to się świetnie składa! Mam dla Was do rozdania 2 podwójne wejściówki na dowolnie wybrane projekcje/wydarzenia (z wyłączeniem gali otwarcia i zamknięcia).

Co należy zrobić?

  • Napisz o swojej ulubionej animacji – może to być pełnometrażowa produkcja, jak i krótkometrażowa.
  • Odpowiedź prześlij na: biegiemnafilm@gmail.com. Najbardziej kreatywne odpowiedzi zostaną nagrodzone.
  • Na Wasze zgłoszenia czekam do 18.11.2019 r. (włącznie). Dzień później skontaktuje się ze zwycięzcami. 🙂


ANIMACJE:

1. ENOUGH reż. Anna Mantzaris


2. Lost & Found reż. Andrew Goldsmith & Bradley Slabe


3. Happiness reż. Steve Cutts


4. Drżące Trąby reż. Natalia Brożyńska


5. The Present reż. Jacob Frey


Podobał Ci się wpis? Niech pobiegnie dalej! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *