12. MASTERCARD OFF CAMERA – Co warto obejrzeć, gdzie warto bywać?

Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA to jedna z największych tego typu imprez w tej części Europy. Jeśli szukasz pomysłu na tegoroczną majówkę, to może skusisz się na festiwal filmowy? Sprawdźmy, co jest ciekawego w programie i jakie towarzyszące wydarzenia przygotowali organizatorzy! 


FILMY

Przejrzałam cały program i te tytuły wydają mi się w mojej ocenie najciekawsze, znalazły się w rankingach, były nagradzane na różnego rodzaju festiwalach i są polecane przez znajomych. Mam nadzieję, że trafię na coś godnego polecenia (będę na bieżąco dawać znać). Nie ograniczam się tylko do tej puli, bo filmów jest bardzo dużo, a podczas festiwalu na pewno znajdzie się jakaś przypadkowo obejrzana produkcja-niespodzianka.

 

 

A poniżej tytuły, które widziałam i gorąco polecam ich seans! ❤

 

 

Wszystkie informacje o biletach i godzinach seansów znajdziecie tutaj.


WYDARZENIA BEZPŁATNE:

1) KINO PLENEROWE

Serio, jest w czym wybierać. Gdybyście mieli jakieś wątpliwości, to na różowo zaznaczyłam tytuły, które obejrzałam i polecam. Mój ukochany „La la land” otwiera stawkę! ❤ Pamiętajcie tylko, że Kino nad Wisłą i na Placu Szczepańskim jest darmowe, a reszta są to pokazy filmów konkursowych, więc trzeba się przygotować finansowo.


2) OFF SCENA

Zwieńczeniem każdego dnia wypełnionego projekcjami filmowymi są koncerty w klubie festiwalowym ZetPeTe. Off Scena charakteryzuje się muzyką alternatywną. Mało znani, ale bardzo zdolni. Po męczącym dniu pełnym filmów, chętnie wpadnę na koncercik! 

Więcej informacji o artystach i darmowych wejściówkach


3) SERIALCON

Z filmami Ci nie po drodze i jesteś fanem seriali? SerialCon to najstarsza i jedyna w swoim rodzaju impreza dla fanów seriali. Perspektywa fanowska łączy się z akademicką i branżową. Na wielbicieli telewizyjnych hitów czekają interesujące prelekcje, dyskusje panelowe i warsztaty przygotowane przez krytyków, dziennikarzy, naukowców, blogerów, podcasterów i youtuberów, a także osoby z branży telewizyjnej.

To jeden z dni, który zapowiada się bardzo interesująco. Osobiście wybieram się na warsztaty scenariopisarskie i liczę na odrobinę wiedzy i inspiracji! 🙃

Więcej informacji


4) OFF ENDORFINY

Jeśli kręci Was zobaczenie tvnowskich gwiazd na żywo, to na pewno na Placu Szczepańskim będzie mnóstwo ku temu okazji. To takie mini miasteczko festiwalowe, gdzie przygotowane są atrakcje, przeprowadzane wywiady i różnego rodzaju konkursy. W tym roku będziecie mieli możliwość trochę uwolnić endorfin wśród ulubionych aktorów. Do wyboru: joga, bieganie lub fitness. 🙃

Więcej informacji (wydarzenia na FB)


Podobał Ci się wpis? Niech pobiegnie dalej! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *