Avengers: Wojna bez granic – bez spojlerów – [SPRINTERSKA RECENZJA]

Króciutko i bez spojlerów. No chyba że ktoś mnie wkurzy, to mam asa w rękawie póki jeszcze wszyscy nie widzieli, a zobaczyć warto. Nawet bardzo, bo takiej klasy blockbustera to mamy okazję zobaczyć bardzo rzadko. 

Avengersi powracają w wielkim stylu – zdecydowanie to najlepsza część! Marvel wykonał kawał dobrej roboty. Dynamiczność filmu nie pozwala ani przez chwilę się nudzić. Każda sekwencja walki jest doskonale przemyślana, a nie zrobiona, byleby było tylko efektownie, a już najmniej ważne, aby było interesująco. Tutaj mamy komplet – wizualnie cudownie to wygląda, a dodatkowo fabularnie jest wciągające. W ogóle nie odczułam zmęczenia długością seansu.

Humor, humor i jeszcze raz humor! Mnóstwo go, właściwie co drugie zdanie jest zabawne, szydercze i z polotem. Być może było ich już momentami aż zanadto, bo w scenach poważniejszych i bardziej dramatycznych nie było ani grama patetyczności, co w kinie superbohaterskim od czasu do czasu jest dozwolone, a nawet wskazane.

Jak ogarnąć na ekranie tak liczną ferajnę bohaterów, aby każdemu dać pole „do popisu”, a jednocześnie sprawić, aby całość ze sobą współgrała? Każdy dostał odpowiednią dla siebie przestrzeń, zabłysnął w odpowiednim momencie i wspólnie jako drużyna pobiegli ratować świat.

Koniecznie obejrzyjcie w technologii IMAX – większy (szerszy) kadr filmu oraz cudowne udźwiękowienie. Słyszycie wszystko i widzicie więcej. W dodatku można pokusić się o 3D, bo jeszcze Wam superbohaterowie będą wychodzić z ekranu. Dla wszystkich fanów Marvela będzie to dodatkową atrakcją.

Każdy, kto lubi widowiskowe kino, będzie zadowolony (mniej lub bardziej) z seansu Avengers: Wojna bez granic. Bardzo przyjemny seans, który w moim przypadku został zagłuszony przez siedzącego obok Pana bardzo nerwowymi, soczystymi i głośnymi „kurwami”. No cóż, trafiłam na prawdziwego fana. 😂


Za seans dziękuję sieci kin:

Podobał Ci się wpis? Niech pobiegnie dalej! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *