Moje inspiracje: YouTube

W Internecie znajdziemy wszystko, co nas interesuje. To ogromna przestrzeń, w której dla każdego jest miejsce, a walutą przetargową jest w dużej mierze tylko Twój czas i to, co masz ciekawego do zaoferowania. Ludzi, którzy otwierają swoje kanały na YouTubie, zakładają Blogi oraz Instagramy jest ogromny wysyp, tym samym konkurencja o lajki rośnie, więc ,,każde chwyty dozwolone’’. Zdroworozsądkowe podejście to klucz do tego, aby nie zwariować, przeglądając social media.

Wiadomo, że cycki, rozrywka i głupota sprzedają się najlepiej, a wartościowe treści… już niekoniecznie. W pogoni za sukcesem można zatracić siebie i swoją szczerość, dlatego niektóre kanały może i mogą pochwalić się dużą popularnością, ale są kolejna bezwartościową kalką. Stają się tylko maszynką do zarabiania pieniędzy. Miarą sukcesu nie są tylko lajki (jasne, że dobrze by było ich dużo), ale to czy Twoje treści są dobre. Na szczęście da się to wszystko połączyć. Potrzeba tylko dużego nakładu pracy, cierpliwości i wyczucia dobrego smaku, żeby nie doprowadzić do sytuacji, w której kolejny YouTuber wyskoczy z lodówki.

Dlatego dziś przedstawię Wam kanały, które ja śledzę. Dla mnie są dawką inspiracji, nauki, motywacji i tego, że da się robić dobre rzeczy w Internecie. 


 Krzysztof Gonciarz

Na samym początku trochę mainstreamowo, bo to najbardziej znany YouTuber. Tym samym jest potwierdzeniem faktu, że ogromne zasięgi mogą iść w parze z jakością. Poniższy filmik to mój ulubieniec z całej serii dla Intela, której profesjonalizm sprawił, że polski YouTube wskoczył na wyższy poziom. Zastrzyk pozytywnej energii, bez zbędnego gadania i filozofii. Chcesz coś osiągnąć, to przestań o tym gadać, tylko nie poddawaj się i rób to do skutku. Dlatego musisz uzbroić się w cierpliwość. Poza tym lubię oglądać jego vlogi, w których oprócz dobrych ujęć, muzyki i montażu ma wiele trafnych spostrzeżeń na świat.


Fanggotten 

Ten autor bardzo dobrze mówi, to co czasami mi ulatuje i nie potrafię tego tak ładnie przekazać otoczeniu. Niektórzy zapominają o tej mniej chwalonej ,,zdrowotnej’’ kwestii bycia fit i pełnych kłamstw kont na Instagramie. Podpisuję się pod tym filmem w 100%! Jego kanał to połączenie kultury, motywacji i szeroko pojętego lifestyle’u.


 Kat Napiorkowska

Ogromny szacunek za content, który jest trudny i wymagający. Forma jest wspaniale dopracowana, a wszystko to powstaje w domowych warunkach(!). Do tego starannie dopracowana treść, która jest niezwykle ważna i wartościowa. Psychika to bardzo ważna sfera naszego życia, która potrafi często nie funkcjonować tak, jak powinna. Uświadamianie społeczeństwu o różnych dysfunkcjach społecznych jest bardzo ważne, bo dotyka naprawdę bardzo wielu osób, a nadal są to tematy tabu i ciągle mamy małą wiedzę w tym zakresie – często nie wiemy jak pomóc sobie lub bliskim. Takie kanały pomagają wielu osobom i przyczyniają się do rozmowy, a to już jest ogromny sukces. Co za inspirująca artystka!


Tomasz Samołyk

Autor posiada osobowość i mocno wypracowany światopogląd, którego potrafi bronić w walce na argumenty. Wysublimowane poczucie humoru połączone z szyderą to coś, czego ciągle brakuje na YouTubie. Dodatkowo mocnymi fundamentami autora jest jego wszechstronna wiedza i inteligencja. To cechy niezwykle rzadko spotykane, szkoda bo wówczas świat byłby o wiele bardziej ciekawszy. Obnaża absurdy życia.


Langusta na palmie

Kanał prowadzi o. Adam Szustak OP w niezwykle spokojny, humorystyczny i przyjacielski sposób. Niezależnie od tego, czy jesteś osobą wierzącą, czy nie – polecam Ci ten kanał z całego serca. Zawsze warto poznać odmienną perspektywę, która w tym wypadku jest otwarta na pytania innych i tworzy dialog. Tym bardziej że większość filmików skłania do autorefleksji i odnosi się do tego, jak wieść godne i dobre życie. Jakimi wartościami powinniśmy się kierować w życiu, aby żyć w zgodzie z samym sobą? Te i inne pytania oraz odpowiedzi, znajdziecie u Langusty na palmie.


Na Gałęzi 

Kanał poświęcony jest odkrywaniu technicznych, wizualnych i operatorskich tajników kinematografii. Autor analizuje filmy (często najnowsze premiery), rozbierając je na czynniki pierwsze. Kompetentnie zebrane informacje plus profesjonalizm autora sprawia, że nie ma sobie równych. Jeśli chcesz się dowiedzieć, dlaczego film wygląda tak, a nie inaczej, ten kanał jest stworzony dla Ciebie.


Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS

Kanał dedykowany psychologii, motywacji i rozwojowi osobistemu. Naukowe podejście do psychologicznych tematów. Coś, co popularnie dzisiaj nazywa się szeroko pojętym coachingiem. Jednak aby Was to nie zniechęciło, nie ma to nic wspólnego z grzesiakowymi coachami, brakiem wiedzy i kompetencji. To źródło wiedzy i nauki podparte badaniami. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o sobie? Ten kanał to pozycja obowiązkowa dla miłośników psychologii.


Anna Szlęzak 

Kanał poświęcony relacjom damsko-męskim. Wszystkie tematy, które autorka porusza, są w dość obiektywny sposób potraktowane (na tyle ile to możliwe). Nie popadamy w stereotypy i skrajność, bierzemy pod uwagę wyjątki i próbujemy znaleźć złoty środek. Oczywiście, że nie można tego wszystkiego brać zbyt poważnie i dosłownie, bo każda relacja rządzi się swoimi regułami, a każdy człowiek jest inny. Jednak w tym, co opowiada autorka, jest sporo prawdy. Do tego bardzo zabawne scenki umilają oglądanie.

 

Dajcie znać czy ta seria przypadła Wam do gustu. Jeżeli odpowiedź brzmi ,,tak”, będziemy kontynuować! Jeszcze wiele dobrego przed nami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podobał Ci się wpis? Niech pobiegnie dalej! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *