[BIEGIEM NA SERIAL] – 5 powodów, dla których warto obejrzeć MINDHUNTER

Doskonale wiemy, że jesień sprzyja oglądaniu seriali. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz miałam tak obfity okres, bo w miesiąc udało mi się nadrobić Stranger Things, Belfra i obejrzeć najnowszą produkcję od Netflixa – Mindhunter. Jeśli nie masz co robić przez najbliższe 10 h, to Mindhunter jest idealnym pomysłem! Dlaczego?

1. Kojarzycie Davida Finchera? To reżyser takich znanych filmów jak: Siedem, Zodiak, The Social Network oraz Zaginiona dziewczyna. Gość, który potrafi za pomocą samych dialogów stworzyć tak gęstą atmosferę, którą można ciąć nożem. Ciężki klimat w Mindhunterze unosi się cały czas, pomimo tego, że odpowiedzialny jest tylko za 4 odcinki, czuje się jego obecność przez cały sezon. Powtórka z Zodiaka gwarantowana!  

2. Nic tak nie pomaga rozładować napięcia, jak dobre żarciki. Nie ma ich tutaj bardzo dużo, ale jak już się pojawią, to muszę dać pauzę i chwilę odetchnąć. Do tego dochodzi absurd, parodia, niedowierzanie i mamy mieszankę wybuchową przez cały sezon!

3. Wszyscy aktorzy grają bardzo dobrze i odnoszę wrażenie, że nikt nie wychyla się przed szereg. Nie ma gwiazdy, której blask przyćmiewa pozostałych. Grają zespołowo, co dobrze robi produkcji. Nawet główny bohater Holden Ford (Jonathan Grofft), który jest świetnym behawiorystą pracującym w FBI, często jest irytujący i do końca widz utrzymuje dystans z nim. Złotem w obsadzie jest dla mnie postać seryjnego mordercy Edmunda Kempera, którą zagrał Cameron Britton. Chętnie obejrzałabym serial poświęcony tylko tej postaci. W wolnej chwili po serialu sprawdźcie sobie materiały archwialne, żeby zobaczyć, jak doskonale Britton odwzorowuje Kempera.

4. Jeśli lubicie historie seryjnych morderców, to tutaj dostaniecie ich wiele. Wnikamy w ich psychikę, grzebiemy w życiorysie i próbujemy dociec czemu tak postępują i znaleźć ogólny schemat, który pozwala to wyjaśnić. Jeszcze ciekawiej się robi, kiedy dowiadujemy się, że to wszystkie zdarzenia są autentyczne. Kawał dobrej historii o początkach kryminologii.

5. Brakuje Wam serialu, który doprowadzi do tego, że będziecie chodzić marudząc, że znowu się nie wyspaliście? A po skończeniu sezonu, nie będziecie wiedzieli co ze sobą zrobić i jak dalej żyć? Mindhunter Wam to zagwarantuje.

 

 


Ocena: 8/10


 

Podobał Ci się wpis? Niech pobiegnie dalej! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *