LEGO BATMAN: FILM – [SPRINTERSKA RECENZJA]


Po Lego Przygodzie głównie zapamiętaliśmy Batmana. Dlatego od dziś w kinach możecie delektować się prawie dwugodzinnym filmem poświęconym Człowiekowi-Nietoperzowi. Tej postaci nigdy dość, zwłaszcza w tak dobrym wykonaniu. To jest mój ulubiony superbohater i po tej produkcji, jeszcze mocniej zostałam utwierdzona w tym fakcie. Nie zastanawiałabym się ani przez sekundę, żeby zostać jego batgirl.

Lego Batman: Film to animacja, której dowcipu pozazdroszczą wszyscy. Najtrudniej zrobić komedie, która będzie zabawna a zarazem nie ogłupi widza i nie zrobi z niego idioty. Pełno tutaj odniesień do popkultury oraz kpiny z ekranizacji komiksowych. Kto za pierwszym razem ogarnie wszystkie aluzje, to wielkie gratulacje inteligencji i bystrości.

Nasz główny bohater to narcyz, macho, który w głębi serca marzy, aby się zakochać. Nie dziwi fakt, oglądania przez niego komedii romantycznych. Jest samotny, ale nie potrafi powstrzymać się od kąśliwych docinek i zgrywania się przed otoczeniem. W wolnych chwilach lubi sobie porapować. Oczywiście próbuje uchronić Gotham City przed Jokerem, ale jest to konflikt, który musi trwać w nieskończoność. A jego podsumowanie wbija w fotel ze śmiechu.

Coś, co dekadami zostało budowane w mrocznym klimacie i wszystko było śmiertelnie poważne, Lego Batman: Film rozwala to jednym kopnięciem. Robi to w sposób bardzo trudny – nie zapomina o przeszłości, tylko z nią wchodzi w dialog, dodając kolejne żółte klocki do wizerunku. Nikt jeszcze nie miał tyle serca i luzu w sobie, co twórcy Lego Batman: Film.

Nie jest to animacja dla najmłodszych. Wiele rzeczy nie zostanie zrozumianych, a tempo żartów jest sprinterskie, więc nie będzie nawet czasu na ich wyjaśnianie w trakcie seansu. Nie wspominając już o przyjemności płynącej z seansu. Lego Batman: Film to świetna rozrywka, która rozbawi nawet największego ponuraka. Po strasznej ekranizacji Batman v Supermanktoś się zlitował nad fanami i zrekompensował nam straty. Ufff. Drogi Hollywoodzie wybaczamy!

P.S. Ten Batmanek lubi sobie pobiegać! <3


Ocena: 8/10

                          OCENKA GWIAZDKAOCENKA GWIAZDKAOCENKA GWIAZDKAOCENKA GWIAZDKAOCENKA GWIAZDKAOCENKA GWIAZDKAOCENKA GWIAZDKAOCENKA GWIAZDKA


Za seans dziękuję sieci kin:

place_3664

 

Podobał Ci się wpis? Niech pobiegnie dalej! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *